Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Lubisz wypoczywać w ogrodzie? Zadbaj o ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem.

Ogród Data publikacji - 26 lutego 2021 Autor - Redakcja domlider.pl
wypoczynek w ogrodzie

Po długiej zimie każdy, kto ma własny ogród, pragnie spędzać w nim jak najwięcej czasu, odpoczywając na świeżym powietrzu. Spotkania ze znajomymi przy grillu to już prawie nasza tradycja. Ostatnio coraz częściej w ogrodach organizuje się także imprezy okolicznościowe jak wesela czy urodziny. Bez względu na to jednak, czy planujemy urządzić większą uroczystość w plenerze, czy chcemy posiedzieć w ciszy z książką, warto zapewnić sobie odpowiednią ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi.

Co zabezpieczy przed niesprzyjającą pogodą podczas wypoczynku w ogrodzie?

O ile podczas wypoczynku w ogrodzie z książką, w razie deszczu możemy szybko udać się do domu, to już podczas ogrodowego przyjęcia może okazać się to problematyczne. Nie da się bowiem zbyt szybko przenieść gości i zastawionego suto stołu w inne miejsce. Nie wspominając o przerywaniu zabawy w jej trakcie. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, warto wcześniej pomyśleć o ogrodowym namiocie, czy pawilonie, który skutecznie ochroni od deszczu i wiatru, a także rażącego słońca w upalne dni. Rodzaj namiotu można dobrać w zależności od potrzeb i powierzchni ogrodu. Niektórym wystarczy samo zadaszenie, czy nawet parasol ogrodowy. Inni mogą wybrać namioty z zasłonkami, które odsłonięte przy ładnej pogodzie zapewnią dawkę świeżego powietrza i wpuszczą do środka dużo światła . W takim namiocie w razie pogorszenia pogody i zacinającego deszczu jest możliwość opuszczenia zasłonek bez przerywania zabawy czy odpoczynku. Pawilony ogrodowe natomiast mogą posłużyć do organizowania większych imprez okolicznościowych jak wesela. Z całą pewnością okażą się one tańszą opcją niż wynajęcie sali, a do tego  zdecydowanie bardziej interesującą. Niemniej jednak namioty ogrodowe mogą służyć nie tylko do wypoczynku, czy organizowania uroczystości. Istnieją specjalne rodzaje namiotów, które  wykorzystuje się  jako szklarnie. To idealne rozwiązanie dla osób, które gospodarują dużą ilością wolnego czasu i w swoim ogrodzie chcą uprawiać warzywa lub owoce na własny użytek.

Gdzie można tanio kupić namiot do ogrodu?

Najłatwiej i najszybciej pawilony i namioty do ogrodu zakupimy w internecie. Spokojnie i bez wychodzenia z domu można przejrzeć oferty i wybrać z nich najbardziej adekwatny dla naszych potrzeb produkt. Zanim udamy się do popularnych sklepów internetowych, warto poszukać ofert w serwisach z darmowymi ogłoszeniami, takich jak Pokato.pl. W takich miejscach ceny często będą o wiele niższe niż w sklepie. Znajdziemy tam namioty używane z drugiej ręki, które mogą być jeszcze długo użytkowane. Podobnie jest z pawilonami ogrodowymi, które często są kupowane na wesela oraz inne imprezy okolicznościowe, a następnie tylko kilkukrotnie lub raz  użyte zostają ponownie wystawione na sprzedaż.

Jeżeli zatem lubisz latem wypoczywać w ogrodzie, ale nie chcesz przejmować się zmienną pogodą. Planujesz zorganizować wesele, urodziny a może komunię swoich dzieci w ogrodzie i nie martwić się zmiennymi warunkami atmosferycznymi, to ochrona w postaci namiotu lub pawilonu będzie trafnym rozwiązaniem. Nie tylko będzie to tańsza opcja od wynajęcia sali, ale także masz możliwość po imprezie odsprzedania użytego jednorazowo pawilonu i odzyskania części kosztów. Warto tę alternatywę dla tradycyjnych sal wziąć pod uwagę, szczególnie wtedy, gdy nie możesz sobie pozwolić na duże wydatki.

Redakcja domlider.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu budowy, wnętrz, ogrodów oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?