Miejsce dla dzieci w ogrodzie

Któż z nas nie marzy o domu z ogródkiem, w którym to można się zrelaksować i łapać bezkarnie słoneczne promienie.Okazuje się jednak, że kiedy już takowy ogród mamy, nie zawsze potrafimy go wykorzystać w pełni albo zaaranżować tak, żeby był funkcjonalny i spełniał potrzeby wszystkich członków rodziny. Najbardziej wymagające w tej kwestii są najczęściej dzieci. Pytanie dlaczego tak się dzieje, skoro nam w dzieciństwie do świetnej zabawy wystarczyły kamienie, patyki, błoto i wszystko co udało nam się znaleźć w pobliżu. Otóż współczesne dzieci mają dużo ciekawsze rozrywki w domu. Wszelakie nowinki technologiczne są atrakcyjniejsze niż mieszanie patykiem w kałuży, a przecież my rodzice wiemy, jak ważne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Jak zatem zachęcić nasze latorośle do zabaw na zewnątrz?

Odpowiedź wydaje się prosta: musimy stworzyć atrakcyjne miejsce dla dzieci w ogrodzie. W praktyce zadanie może okazać się trudne, pomimo, że na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań. Przede wszystkim musimy dostosować tę strefę do wieku naszego dziecka i zadbać o jego bezpieczeństwo. Należy pamiętać o ogrodzeniu jeśli sąsiadujemy z ulicą, a także o tym, aby wszystkie zakupione przez nas atrakcje posiadały atesty bezpieczeństwa. miejsce strefy dziecięcej powinniśmy wyznaczyć tak, aby była widoczna dla nas z tarasu, czy innego miejsc w którym najczęściej przebywamy w ciągu dnia. Poza tym należy usunąć wszystkie trujące rośliny z naszego ogrodu, aby uniknąć niebezpiecznego zatrucia.

Miejsce dla dzieci w ogrodzie

Jeśli chodzi już o same rozwiązania to w przypadku małych dzieci na pewno przyda się piaskownica, najlepiej z ramą dookoła, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się piasku na cały teren. Bardzo modnym elementem dziecięcych ogrodów w ostatnich latach są błotne kuchnie, które pozwalają na istne szaleństwo i kreatywną zabawę, która na pewno szybko się nie znudzi. Poza tym możemy urządzić mini ogródek uprawny, z funkcją edukacyjną, a jeśli dołożymy do tego narzędzia takie jak taczka, grabki i konewka, to zabawa gwarantowana.

Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem huśtawki, to bardzo dobrym, uniwersalnym wyborem będą wszelkie bocianie gniazda, które są dobre do indywidualnej jak i grupowej zabawy oraz atrakcyjne dla użytkowników w każdym wieku.

Jeśli mamy w domu nastolatka, to na pewno ucieszy się ze ścianki wspinaczkowej, basenu w porze letniej, trampoliny, domku na drzewie, czy gotowej konstrukcji, do którego można zaprosić znajomych i urządzić zabawę, a nawet nocowanie. Ciekawym rozwiązaniem będzie również mini tor przeszkód najlepiej wykonany z naturalnych materiałów z równoważnią, czy liną do balansowania.

Redakcja domlider.pl