Pomysł na ogród przed domem

Rynek nieruchomości przeżywa w ostatnich latach prawdziwy boom. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych osób, cieszą się nie tylko mieszkania w centrum wielkich miast, ale również małe miejscowości.

Ucieczka od miasta

Coraz więcej młodych osób decyduje się uciekać z dużego miasta, by spokoju zaznać na łonie natury. Nie trzeba od razu kupować ziemi, oddalonej od miasta o setki kilometrów. Coraz więcej młodych osób decyduje się na zakup domku w zabudowie szeregowej, w tak zwanych sypialniach miast, czyli miejscowościach oddalonych o kilka, kilkanaście kilometrów od dużych metropolii. Tego typu nieruchomości zazwyczaj posiadają mały obszar zieleni, należący do właściciela budynku. Kupując szeregówkę, należy zatem znaleźć jakiś ciekawy pomysł na ogród przed domem. Jako, że nie jest to zbyt duży obszar – takie działki obejmują zazwyczaj około czterysta metrów kwadratowych, z czego sam domek zajmuje większą jej część.

Konsultacja z firmą ogrodniczą

Pomysł na ogród przed domem warto skonsultować z firmą ogrodniczą. Niewielki ogródek bardzo łatwo zagracić, dlatego ważne aby projekt był przemyślany. Można wykonać go w dowolnym stylu – na przykład japońskim, gdzie dominować będą magnolie, bonsai a także białe ścieżki. Dobry pomysł na ogród przed domem, to również projekt w stylu romantycznym – z pnącymi się różami oraz uroczymi ławeczkami. Dla fanów zagranicznych klimatów, fajnym pomysłem może być tutaj ogród francuski – oparty w głównej mierze na lawendzie, utrzymany w kolorystyce bieli i jasnego fioletu. Nie ulega wątpliwości, że wiele osób decyduje się na styl mieszany i po prostu sadzi kwiaty, które uwielbia. Pomysł na ogród przed domem warto mieć już znacznie wcześniej niż w momencie przeprowadzki. Terminy u firm zakładających ogród są zazwyczaj bardzo odległe, dlatego też istotne jest zgłosić się do takiej firmy jak najszybciej. Co innego, jeśli ktoś decyduje się na samodzielne założenie ogrodu. Jest to bardzo czasochłonne i na pewno wymaga dogłębnej wiedzy na temat roślin, które mają pojawić się w naszym ogródku. Nie wszystkie rodzaje gleb przyjmą i będą utrzymywać zasadzone na nich rośliny. Warto zdecydować się na firmę zewnętrzną, która chociażby zrobi nam system nawadniania czy postawi solidne ogrodzenie, albo altanę, której można będzie wypoczywać w sezonie letnim. Oczywiście są to dodatkowe koszta, ale warto założyć je w swoim budżecie. Pomysł na ogród przed domem należy wycenić wcześniej, aby nie było potem nieprzyjemnych niespodzianek, w postaci dodatkowych ukrytych kosztów, na które może nie starczyć nam pieniędzy.

Redakcja domlider.pl