Idealny plan rozmieszczenia pomieszczeń

W czasie zakupu nowego mieszkania, budowania domu, czy po prostu przeprowadzanie remontu w swoich czterech ścianach, ważne jest aby nasz projekt i zmiany były estetyczne, wygodne i ergonomiczne.

Jaki jest najwygodniejszy układ mieszkania?

Dla każdego z nas są ważne inne priorytety. Dlatego, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najpopularniejszy jednak układ funkcjonalny wnętrz, to mieszkanie rozkładowe, które ma niezależne pokoje i kuchnie, do której wchodzi się przez korytarz. Ważnym aspektem, na które składa się atrakcyjność mieszkania, to duże, wysokie pomieszczenia, dobrze doświetlone. Układ funkcjonalny wnętrz jest również wtedy, gdy mamy zrealizowany dobry projekt rozplanowania mebli. Szafy wnękowe, są świetnym rozwiązaniem na wykorzystanie małych przestrzeni. Pokój dziecinny powinien być wyposażony w uniwersalne, pojemne meble, a duża ilość zabawek najlepiej magazynowane w plastikowych pudełkach. Jeśli właściciele mieszkania mogą pozwolić sobie na wyposażenie sypialni, to ważnym i funkcjonalnym elementem, będzie w niej wydzieleniem strefy spania, garderoby, oraz toaletki, dla codziennego, szybkiego makijażu kobiety. Jeśli wyżej wymienione aspekty zostaną zrealizowane, osoby korzystające ze swojej strefy komfortu, będą mogły wypoczywać i miło spędzać czas. Komfort ma bardzo duże znaczenie w dobie codziennego życia. Dlatego też część przestrzeni dziennej również powinna mieć dobrze rozplanowane części. Na pewno w pokoju gościnnym powinien znaleźć się nieduży stół z krzesłami, wygodny i rozkładany wypoczynek, stolik do kawy, komoda i telewizor. Funkcjonalna kuchnia charakteryzuje się dużą ilością szafek, szuflad, stolikiem lub bufetem oraz pełną gamą urządzeń tj.: zmywarka, piekarnik, pochłaniacz pary, lodówka. Ściany powinny zostać pomalowane zmywalną farbą, dzięki której nie trzeba okładać ścian płytkami. Przechodząc do łazienki… Często w mieszkaniach, łazienki są najmniejszymi pomieszczeniami, pozbawionymi okna. W związku z tym oświetlenie powinno być bardzo dobrej jakości. Wnętrze jasne, wyłożone zmywalnymi płytkami. Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest instalacja prysznica, zamiast wanny. Toaleta powinna mieć wydzieloną przestrzeń ( osobne pomieszczenie, lub połączone z łazienką,ale oddzielone np. ścianką).

Układ funkcjonalny wnętrz

Układ funkcjonalny wnętrz nawet na małej przestrzeni może ułatwić nam życie. Dobry plan i jeszcze lepsza realizacja podniosą nasz standard życia. Każdy członek rodziny musi mieć swoją przestrzeń wypoczynkową. Najtrudniejszym wyzwaniem jest projekt kawalerki, ale specjaliści, którzy zajmują się aranżacją oraz projektem na pewno w codziennej pracy, zdają świetnie egzamin praktyczny.

Redakcja domlider.pl