Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś

Meble drewniane. 4 powody, by je wybrać

Wnętrza Data publikacji - 2 września 2020 Autor - Redakcja domlider.pl

Mimo dostępności tanich i różnorodnych mebli wykonanych z płyt wiórowych, meble drewniane wciąż cieszą się dużą popularnością. Sięgamy po nie z różnych powodów, a lista zalet jest tak długa, że niezależnie od tego, jakimi czynnikami kierujemy się przy wyborze mebli, na pewno znajdą się wśród nich te, które są dla nas ważne. Jakie atuty mebli drewnianych mają jednak kluczowe znaczenie? Co sprawia, że warto zdecydować się na zakup mebli takich jak regał drewniany?

  1. Regały drewniane. Przyjazne naturze rozwiązanie
  2. Wytrzymałe meble drewniane. Zakup na długie lata
  3. Meble z drewna. Stylowe wyposażenie mieszkania
  4. Regały drewniane dla osób dbających o zdrowie

Regały drewniane. Przyjazne naturze rozwiązanie

Dla wielu klientów najważniejszym z argumentów przemawiających za zakupem mebli drewnianych jest na pewno fakt, że są one przyjazne dla środowiska naturalnego. Drewno jest bowiem surowcem w stu procentach odnawialnych, a jego produkcja – o ile odbywa się w zrównoważony sposób, jest całkowicie bezpieczna dla natury. Wybierając regały drewniane i inne meble wykonane z tego surowca troszczymy się więc planetę – a w dobie kryzysu klimatycznego jest to szczególnie ważne.

Wytrzymałe meble drewniane. Zakup na długie lata

Jeszcze ważniejszym argumentem za wyborem mebli drewnianych może okazać się ich wytrzymałość. Pod tym względem wypadają one znacznie lepiej niż ich odpowiedniki wyprodukowane z płyt wiórowych. O ile tylko będziemy o nie prawidłowo się troszczyć, uzupełniając ubytki lakieru i regularnie je konserwując, sprawimy, że przetrwają one nawet ponad sto lat, przez cały czas świetnie się prezentując i będąc odpornymi na wilgoć oraz inne niekorzystne czynniki.

Meble z drewna. Stylowe wyposażenie mieszkania

Meble drewniane są również chętnie wybierane przez klientów ceniących sobie dobrze zaprojektowane wyposażenie wnętrz. Nawet jeśli będą wykonane z najwyższą starannością, meble z płyt wiórowych lub innych materiałów nigdy nie będą wyglądać tak dobrze jak drewniane. Co ważne, z drewna można wyprodukować dowolne regały i inne meble – zarówno te hołdujące wnętrzarskim tradycjom, jak i stanowiące ukłon w stronę nowoczesnego designu.

Regały drewniane dla osób dbających o zdrowie

Jak się okazuje, regały drewniane to również świetny wybór dla wszystkich osób, którym nie jest obojętny stan zdrowia ich oraz domowników. Jako jest surowcem w stu procentach naturalnym, nie zawiera żadnych sztucznych żywic czy klejów – w przeciwieństwie do płyt wiórowych. Dzięki temu nie wpływa negatywnie na czystość powietrza w naszym domu i nie powoduje reakcji alergicznych.

Redakcja domlider.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu budowy, wnętrz, ogrodów oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?