Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś

Ogród ze strefą relaksu

Ogród Data publikacji - 1 kwietnia 2020 Autor - Redakcja domlider.pl


Z badań i ankiet wynika, że jesteśmy jednym z najbardziej przepracowanych narodów świata. Pracujemy aż nadto, ryzykując swoim zdrowiem i samopoczuciem. Często nie potrafimy się przez to zrelaksować albo co gorsza nie mamy na to miejsca i czasu. My podsuwamy wam rozwiązania, które sprawią, że wasz mózg na chwilę spuści z tonu i będzie mógł zregenerować się na kolejną dawkę intensywnej pracy.

Relaks w domu

Jeśli nie jesteśmy właścicielami ogrodu albo nie mamy dostępu do własnej działki, możemy zaaranżować specjalną strefę w mieszkaniu, która kojarzyć będzie się jedynie z komfortem. Można do tego wykorzystać kąt w sypialni bądź część pokoju dziennego. Warto zaopatrzyć się w wygodny fotel, odpowiednią lampę czy nawet hamak, który powiesić można będzie pomiędzy dwiema naprzeciwległymi ścianami. Taki kąt sprawdzi się perfekcyjnie w trakcie długich, zimowych wieczorów albo gorących letnich nocy. Wygodny fotel, najlepiej z podnóżkiem sprawi, że będziesz mógł się na nim rozciągnąć, a czytanie książki pozwoli Ci na całkowite odpłynięcie w świat wyobraźni.

Piękny ogród ze strefą relaksu

Dla szczęśliwych posiadaczy własnego kawałka zieleni polecamy ogród ze strefą relaksu. Tu do zaaranżowania mamy o wiele więcej przestrzeni niż w przypadku małego mieszkania, toteż możemy pozwolić sobie na odważniejszą inwencję twórczą. Najważniejsze jest jednak wydzielenie takiej części ogrodu, która oddzielać nas będzie od naszych sąsiadów oraz natłoku ulicy. Już przy początkowych fazach projektowania przestrzeni warto jest dobrze odgrodzić się od świata zewnętrznego, np. za pomocą dużych i gęstych żywopłotów. Rośliny te są proste w utrzymaniu oraz mają długą żywotność, a dodatkowo dodają zieleni w naszym ogrodzie.

Możemy postawić na popularne rozwiązania w postaci ławeczek czy stołu ogrodowego, przy którym wraz z przyjaciółmi zorganizować będzie można popołudniowego grilla. Nieskomplikowanym dodatkiem stanie się tu również huśtawka dwuosobowa, która doda przestrzeni romantyczny klimat i idealnie nada się na spędzanie letnich wieczorów z drugą połówką. Przy większych ogrodach polecamy oczka wodne bądź małe fontanny – badania pokazują bowiem, że dźwięk wody obniża poziom stresu i uspokaja. W stawie wodnym mieszkać mogą również ryby, co znacznie go urozmaici, ale i też wymagać będzie większych nakładów pracy. Tak więc, możliwości jest sporo. Tak jak w mieszkaniu do strefy relaksu wykorzystać można hamak. Umieszczony w zacienionej strefie, najlepiej między drzewami sprawdzi się nie tylko do popołudniowej lektury, ale i popołudniowej drzemki.

Redakcja domlider.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu budowy, wnętrz, ogrodów oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?