Jak urządzić funkcjonalną łazienkę – projekt łazienki ?

Jeśli porównamy urządzanie mieszkania, czy domu sprzed kilkunastu lat do obecnej sytuacji, zauważymy, że zmieniły się nie tylko trendy. Przede wszystkim na przestrzeni tych lat zawód projektanta, czy architekta wnętrz zyskał bardzo na znaczeniu. Coraz rzadziej młodzi ludzie decydują się na urządzanie swojego M po swojemu, wolą zlecić to zadanie ekspertom, którzy nie popełnią rażących błędów i zadbają o modny wystrój i ergonomię. Rozwój tej dziedziny wiąże się przede wszystkim z rozwojem gospodarki i tym samym szerokim wyborem asortymentu. Dawniej wszystkie mieszkania wyglądały bardzo podobnie, a domy budowano praktycznie z jednego projektu.

Projekt łazienki – pomoc projektanta

Najczęściej sięgamy po pomoc projektanta jeśli urządzamy łazienkę lub kuchnię, bo właśnie tutaj zachowanie ergonomii ma największe znaczenie. Problem jest mniejszy, kiedy urządzamy dom jednorodzinny, wybudowany pod nasze potrzeby i według projektu, który sami wybraliśmy lub stworzyliśmy wraz z architektem. Tutaj nie mamy problemów z wielkościami pomieszczeń, zazwyczaj są one przestronne i ustawne. Większa trudność pojawia się, kiedy mamy mieszkanie deweloperskie w bloku, a łazienkę o powierzchni 4 m2. Właściwie projekt łazienki w takim wypadku jest niezbędny, aby pomieścić wszystko co chcemy i żeby jeszcze jakoś to wyglądało.

Kto najczęściej wprowadza się do tego typu mieszkań? Oczywiście młode małżeństwa, które posiadają lub planują dzieci, a to oznacza, że z pewnością przyda im się wanna. Teraz pojawia się pytanie, czy w ogóle jest to możliwe, aby w łazience wielkości komórki zmieścić wannę i coś poza tym? Owszem, ale w tym pomoże nam właśnie projektant, który za pomocą programu komputerowego stworzy wizualizację naszego pomieszczenia. Pomoże nam to uniknąć takich problemów jak nieotwierająca się do końca szafka, brak dojścia do pralki, czy problem z dojściem do sedesu. Poza tym ekspert zastosuje optyczne sztuczki, które wizualnie powiększą i rozjaśnią pomieszczenie.

Poprawki podczas planowania

Wizualizacja komputerowa pozwala również wprowadzić poprawki na etapie planowania. Łatwiej jest zmienić wybór płytek zanim zostaną przyklejone do ściany, a często jest tak, że jedna lub kilka położonych obok siebie kafelków wydaje się strzałem w dziesiątkę. Natomiast ta sama płytka położona na całej ścianie, czy podłodze okazuje się mało atrakcyjna, za bardzo przytłaczająca lub po prostu kiczowata. Dzięki projektowi możemy sprawdzić, czy dobrane przez nas dodatki pasują do siebie, czy nie jest ich za dużo, za mało, czy wykorzystaliśmy cały potencjał pomieszczenia.

Redakcja domlider.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *