Co nowego na ścianę – tapety na rok 2020

Tapety zdobią ściany naszych mieszkań od wielu lat. Nie tylko nie wychodzą z mody, ale z każdym rokiem zyskujemy nowe, coraz ciekawsze wzory.

Jak wyglądają tapety na rok 2020?

Obraz na ścianie

Jednym z trendów w tapetach na obecny rok są tapety wielkoformatowe. Obraz niczym odręczne reprodukcje, na których dominują scenki rodzajowe, czy natura to trend, który ożywi nasze salony.

Ściana, na której znajduje się taki obraz jest najważniejszym elementem dekoracyjnym salonu. Bardzo ważne, by zwrócić uwagę na to, by reszta salonu nie była zbyt przeładowana i nie odwracała uwagi od tapety, która niczym obraz dominuje wnętrze.

Wabi sabi

Dla osób, które doceniają przeszłość dekoratorzy zaproponowali nowy styl wabi sabi. Co go charakteryzuje? Tapety na rok 2020 będą imitacją zniszczonej ściany. Popękany tynk, odchodząca farba, czy zacieki po zalaniu to wzory, które zobaczymy na tapetach. Wabi sabi pokazuje, że nie tylko doskonałość jest piękna. Ściana nadgryziona zębem czasu również może być ciekawa i pięknie komponować się z wnętrzem. Warto docenić to, co nie jest idealne, bezbłędne, lekko zniszczone i takie zwyczajne.

Geometria zawsze pasuje

Tapety geometryczne już od kilku sezonów ozdabiają nasze ściany. W tym sezonie nie zabraknie geometrycznych wzorów w pastelowych barwach, musztardowej żółci, granacie, czy oliwkowej bądź jadeitowej zieleni. Tradycyjnie pozostaną brązy oraz szarości. Tapety czarno-białe to propozycja dla osób, które chcą wprowadzić do mieszkania wzór, ale nie koniecznie kolor.

Tapety z kwiatami oraz w 3D

Tapety florystyczne

Tapety na rok 2020 to również romantyczne wzory kwiatowe. Tapety florystyczne coraz częściej będą dwu-, trójkolorowe z kolorowym tłem i monochromatycznym wzorem, lub odwrotnie. Mocne wzory wypierane są przez pastelowe, delikatne kolory, które wprowadzą do wnętrza optymistyczny nastrój.

Kwiaty które pojawia się na tapetach to modne bananowce, piwonie, paprocie, bzy, groszek pachnący, maki, czy osty. Ciekawą propozycją są duety roślinno – zwierzęce. Papugi, kolibry, flamingi, czy pawie wraz z egzotycznymi roślinami wprowadzą słońce i radość do salonu. Nie można również zapomnieć o wdzięcznych tapetach z motylami latającymi wśród kwiatów, które już od lat goszczą na salonach.

Tapety 3 D

Róże na ścianie, tunel z którego wylatują potężne kule, czy alejka w parku to kolejne trendy w tapetach na rok 2020. Tapety 3 D mają wzory, które zachwycą nawet najbardziej wymagających. Zróżnicowanie wzorów jest ogromne, od tapet geometrycznych poprzez pejzaże do wzorów, które wyglądają jak ogromne murale.

Redakcja domlider.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *