Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Projekt wnętrz małej łazienki

Budownictwo Data publikacji - 10 marca 2020 Autor - Redakcja domlider.pl


Projektanci wnętrz starają się nam wmówić, że potrzebujemy wielkich przestrzeni do życia. Jednocześnie developerzy budują ograniczone przestrzenie, by zarobić więcej, a nam wmawiają, że rozległa przestrzeń w mieszkaniu to strata pieniędzy. Komu wierzyć? Najlepiej zaufać sobie i przemyśleć czego potrzebujemy i w jakiej przestrzeni będziemy czuć się najlepiej.
Gdy możemy się zgodzić z tym, że duży salon z dobrze zorganizowaną częścią wspólną to dobry pomysł w szczególności wtedy gdy mamy dużą rodzinę. To sypialnia, kuchnia lub łazienka to już nie jest takie oczywiste.

Projekt wnętrz małej łazienki

Projekt  małej łazienki to coś, co może ograniczyć koszty wyposażenia wnętrz. Kiedy pomyślimy ile czasu spędzamy w łazience okazuje się, że duża łazienka nie jest nam potrzebna do normalnego funkcjonowania. Projekty małych łazienek charakteryzują się dobrym wykorzystaniem przestrzeni oraz ograniczonych kosztów wyposażenia.
W małej łazience nie będziemy potrzebować ogromnych ilości glazury czy terakoty co znaczy, że możemy zainwestować w materiały z górnej półki i nie zbankrutować.
Małe łazienki stają się swego rodzaju modą, na którą stać każdego. Dobrze wykonany projekt połączy funkcjonalność, niskie koszty i jakość zastosowanych materiałów. Za nieduże pieniądze można mieć bardzo dobry produkt.
Projekt wnętrz małej łazienki może być odpowiedzią na ograniczoną przestrzeń poddasza gdzie chcemy zorganizować sypialnię ale jest mało miejsca. Mała łazienka jest wtedy odpowiedzią na problem.
Jednocześnie każdy, kto mieszka w bloku wie, że łazienka to pomieszczenie, z którego chcą korzystać wszyscy domownicy szczególnie rano przed pracą lub szkołą i najlepiej w tym samym czasie. Przeprojektowanie wtedy dużej łazienki na pomieszczenie z ubikacją i drugie pomieszczenie z drugą ubikacją i prysznicem może rozwiązać wiele porannych kłótni.

Podział pomieszczenia

Podzielenie łazienki na dwie części może wydawać się niemożliwe, ale zawsze warto poprosić projektanta o przedstawienie propozycji. Spojrzenie człowieka z zewnątrz może dać niesamowite efekty, gdyż on spojrzy na nasze problemy z zupełnie innej strony.
Dobrze zrobiony projekt małej łazienki nie ograniczy naszej przestrzeni wręcz przeciwnie da on nowe spojrzenie na tę przestrzeń i zoptymalizuje jej użycie. W wielu projektach dużych łazienek nikt nie zastanawia się nad ergonomią rozwiązań, gdyż mając do dyspozycji dużą przestrzeń, projektant nie zastanawia się nad tym tylko ustawia elementy obok siebie by zachować głównie estetykę. Małe przestrzenie wymuszają na projektancie połączenie estetyki z ergonomią co skutkuje powstaniem idealnego rozwiązania.

Redakcja domlider.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu budowy, wnętrz, ogrodów oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

styropian do ocieplenia budynku