Jak urządzić nowoczesną łazienkę?

Dom to trudna inwestycja. Dlaczego? Ponieważ, kiedy już zdecydujemy się na budowę lub remont, wiemy, że nie będziemy tego zmieniać co rok. Kuchnia, łazienka, salon, pokoje gościnne… Wszystko to zostanie nam co najmniej na kilka lat. Dlatego trzeba to bardzo dobrze przemyśleć.

Jak urządzić nowoczesną łazienkę?

Należy zacząć od poszukiwań dobrego salonu, który zrobi projekt danego pomieszczenia. W dobie dzisiejszej konkurencji wiele sklepów oferuje projekty w gratisie. Pod jednym warunkiem. Jeśli później zakupimy u nich produkty potrzebne do remontu. Myślę, że jest to korzystna oferta.
Kiedy już znajdziemy salon, projektant rozpocznie wywiad. Wymiary łazienki. Czy jest okno, dzięki któremu wpadnie do środka trochę światła. Co wolicie – wannę czy prysznic. Jakie kolory chcielibyście, aby znalazły się w łazience? Jaki styl preferujecie? Projektant zada wam naprawdę dużo pytań.
Trendy się zmieniają. Dziś modny jest styl retro, jutro nowoczesny. Ja chciałabym skupić się na tym drugim. Spróbuję odpowiedzieć na pytanie jak urządzić nowoczesną łazienkę.
Nie martwcie się, jeśli nie macie dużo przestrzeni. Nowoczesne łazienki można z powodzeniem zaprojektować w małych pomieszczeniach. Dobrze byłoby, gdyby w łazience było okno. Jeśli nie ma, warto skupić się na jasnych płytkach, które rozjaśnią pomieszczenie. Czysta lub złamana biel czy jasna szarość będzie się dobrze do tego nadawać. Nie oznacza to, że w łazience nie będzie żadnych kolorów. Zazwyczaj łazienkę ożywia się kolorami w formie dodatków lub mebli.

Wyposażenie łazienki

Jeśli chodzi o wyposażenie nowoczesnej łazienki, dominują kwadratowe lub prostokątne bryły. Toaleta, bidet i umywalka powinny do siebie pasować. Dzięki dużej gamie asortymentu, możecie wybrać asortyment w innym kolorze niż biel. Wszystko zależy od waszego gustu i projektanta. I oczywiście od zasobności waszego portfela.
Warto również zastanowić się nad zaprojektowaniem mebli na wymiar. To rozwiązanie dla tych, którzy mają niesymetryczną łazienkę ze skosami.
W nowoczesnej łazience bardzo dobrze sprawdzają się pomysłowe ściany. Można nałożyć fototapetę czy mozaikę, ale też coraz bardziej modny staje się kamień na ścianie.
Tak jak wcześniej wspomniałam, taki typ łazienki do minimalizm. Nie ma tu miejsca na wiele szafek i półek, na których gromadzi się niepotrzebnie kurz. Wszystko ma swoje miejsce. Ręczniki, szlafroki, kosmetyki – to wszystko jest schowane w szafie.
Powiem wam jedną bardzo ważną rzecz. Podczas budowy czy remontu domu nie warto oszczędzać. Wykończone cztery kąty będą nam służyć przez kolejnych kilka, kilkanaście lat. Pozwólmy, aby nasze oczy mogły się nimi cieszyć w stu procentach.

Redakcja domlider.pl