Czym charakteryzuje się wnętrze w stylu skandynawskim?

Z roku na rok firmy deweloperskie odnoszą coraz to większe zyski. Nic więc dziwnego, że rynek nieruchomości przeżywa od lat wielki boom. Coraz więcej młodych osób decyduje się na zakup swojego mieszkania bądź pierwszego domu. Oczywiście jest to bardzo kosztowna inwestycja, która zazwyczaj wiąże się z wzięciem kredytu na niemal całe życie. Jest to jednak bardzo ważny moment w życiu każdego młodego człowieka. Kupno domu wiąże się z podjęciem wielu ważnych i mniej ważnych decyzji. Jedną z nich jest decyzja o tym, w jakim stylu urządzić swoje mieszkanie. W ostatnich latach zapanował trend na wnętrze w stylu skandynawskim. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ kultura Skandynawii jest od lat szanowana przez inne kraje oraz ich mieszkańców.

Czym charakteryzuje się zatem wnętrze w stylu skandynawskim?

Oglądając katalogi wnętrz utrzymanych w tym klimacie, na pewno pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy jest ich surowość. Są one jednak nadal bardzo atrakcyjne wizualnie i człowiek czuje się w nich bardzo dobrze. Mimo, że nie ma tam zbędnych przedmiotów, mających na celu nadanie przytulności czy ocieplenie danego wnętrza to nadal taki efekt jest osiągnięty. Wnętrze w stylu skandynawskim to zazwyczaj białe, jasnoszare lub utrzymane w innej, ale nadal bardzo jasnej tonacji, ściany. Elementy jakie można tu wyróżnić to również surowa cegła na ścianach, tak zwane kominki kozy a także elementy naturalnego drewna. Bardzo często podłogi są w kolorze ciepłego brązu, koniecznie wykonane z solidnej prawdziwej deski. Wnętrze w stylu skandynawskim charakteryzują również specyficzne meble i dodatki. Nie ma ich zbyt dużo, ale jeśli już są, również utrzymane są w stonowanej kolorystyce albo drewnie.

Wybór mebli i oświetlenia

Meble są często modułowe, wsparte na drewnianych nóżkach. Dodatki to przede wszystkim zielone rośliny, typu monstera czy skrzydłokwiat a także ciekawe plakaty, zdobiące ściany Wnętrze w stylu skandynawskim bardzo często kojarzone jest z ciekawym rozwiązaniem w zakresie oświetlenia. Bardzo często rezygnuje się tu z typowych, okazałych żyrandoli, a z sufitów zwisają surowe, niczym nie osłonięte żarówki. Wnętrze skandynawskie często określane jest jako minimalistyczne. Jednak minimalizm w tym wypadku nie sprawia, że wnętrze w stylu skandynawskim przypomina opuszczony, nieprzyjazny loch. Wręcz przeciwnie! Pomieszczenia te są jasne, przestrzenne, przytulne i bardzo estetyczne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zaprojektowanie swojego nowego mieszkania właśnie w takim klimacie.

Redakcja domlider.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.