Jak dobierać dodatki do wnętrz?

Czym jest idealnie wykreowane i zaaranżowane wnętrze? Oczywiście dla każdego jest to coś zupełnie innego, jednak kilka kluczowych elementów powinno się pojawić w każdym zestawieniu.

Jak dobierać dodatki do wnętrz?

Idealne wnętrze to przede wszystkim nowoczesność i funkcjonalność. Nie chodzi tu jednak o najnowocześniejsze wnętrze wprost z katalogu, a o rozwiązania, które wykreują ponadczasowe przestrzenie, w których każdy niezależnie od wieku poczuje się wspaniale. Dlatego w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie i rozkład pomieszczeń. Żaden pokój nie może być na tyle ziemny, żeby ciągle świeciło się w nim sztuczne światło. Blask poranka czy ciepła żółć zachodzącego słońca to naturalne barwy, które powinny towarzyszyć nam w naszym mieszkaniu
Kiedy już pięknie rozplanujemy pokoje, wybierzemy kolory farb na ścianę i kupimy idealne panele na podłogi, musimy pomyśleć o dodatkach, które dopełnią nasze mieszkanie.
Jak dobierać dodatki do wnętrz, aby podkreślać ich unikatowość, a tym samym unikatowość mieszkańców?
Przede wszystkim nie kupujmy w tanich sklepach sieciowych! Tam znajdziemy tanie chińskie elementy, które szybko nam się znudzą, a jeszcze szybciej zepsują. Jeśli już kupujemy nowe dodatki do wnętrza, kupmy dobrej jakości rękodzieło i rzeczy, które będą ponadczasowe.

Nowoczesne wnętrza

Wnętrza nowoczesne wcale nie muszą być pełne futurystycznych gadżetów. Wprost przeciwnie, warto wpleść w nie trochę rustykalnego powiewu. Nowoczesne mieszkania urządzone w stylu skandynawskim idealnie komponować będą się ze świeżymi dodatkami w naturalnych kolorach. Ogromna ilość kwiatów umieszczonych na nowocześnie wykonanych stojakach to właśnie powiew nowoczesności w przewidywalnym wnętrzu.
Wbrew pozorom rustykalne, starodawne pokoje można również szybko odświeżyć dodając kilka fajnych artykułów. Postawmy w rogu nowoczesny fotel z abstrakcyjnym obiciem kompletnie nie pasującym do stonowanych barw rządzących w pokoju. Da on taki powiew świeżości i nowoczesności. Podobnie jak piękne i bardzo modne metalowe patery wyglądające jak fragmenty drogi mlecznej. Umieszczone na nich kryształy lub flakoniki perfum wyglądać będą zjawiskowo.
Urządzenie każdego wnętrza to długa podróż. Czasem trwa nawet wiele lat. O tym, jak dobierać dodatki do wnętrz uczymy się przez lata, poznając po drodze siebie i swoje upodobania. Piękne wnętrza to wnętrza z duszą, którą nadają im jej właściciele. Dlatego tak trudno odwzorować wnętrze widziane już raz u kogoś- nie ma dwóch takich samych mieszkań i domów. Ale dodatki stworzą idealne mieszkanie dla każdego.

Redakcja domlider.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *