Najczęstsze błędy w aranżowaniu mieszkania

Mieszkanie musi być przede wszystkim funkcjonalne. Nie może być zaaranżowane wyłącznie na pokaz, gdyż jest to przestrzeń, w której żyjemy i wszyscy domownicy muszą się czuć w domu dobrze. Jakie błędy w aranżowaniu mieszkania popełniamy najczęściej?

Podział na strefy

W funkcjonalnym mieszkaniu wydzielone są strefy, w których spotykają się wszyscy domownicy, jak i jest miejsce, dla każdego z osobna. Bardzo ważne jest wydzielenie osobnych pokoi dla każdego członka rodziny. W ten sposób zapewnimy wszystkim miejsce, w którym mogą odpocząć, zrelaksować się i spędzić chwilę w samotności.

Ważne jest również wydzielenie części wspólnej, w której rodzina razem spędza czas. Salon to miejsce, gdzie odpoczywamy, rozmawiamy, czy zapraszamy gości na rodzinne spotkania.

Mniej znaczy lepiej

Częste błędy w aranżowaniu mieszkania to nadmierne gromadzenie mebli. Tak, piękne meble wyglądają atrakcyjnie w mieszkaniu, ale tylko wtedy, gdy możemy je odpowiednio wyeksponować. Zbyt duża ilość mebli zmniejsza przestrzeń. Powoduje, że mieszkanie staje się ciasne, ciemne, i zagracone.

Na małej przestrzeni gęsto upchnięte meble tracą swój urok. Nawet najpiękniejszy mebel nie będzie wyglądał efektownie, gdy znajdzie się obok niego inny mebel, który będzie w pobliżu kolejnego i kolejnego…

Pusta ściana

Puste ściany są nudne. Biała ściana jest bardzo wygodna do zaaranżowania. Jednak biała ściana, na której nic nie ma wygląda smutno i nieciekawie.

Warto zastanowić się nad takim zaaranżowaniem ściany, by była główną atrakcją salonu. Cegła na ścianie, galeria rodzinnych zdjęć, panele 3 D, czy ciekawy obraz pozwolą z salonu zrobić ciekawe i niebanalne wnętrze. Tu jednak również warto pamiętać, by nie popaść w przesadę. Jedna charakterystyczna ściana to elegancki element dekoracyjny. Większa ilość to chaos, który przytłacza mieszkanie.

Nieodkryta przestrzeń

Niedocenioną przestrzenią w aranżacji mieszkań są okna oraz parapety. Zaniedbane okno może zepsuć cały wystrój pokoju. Dla odmiany zastosowanie delikatnych firan, rolet rzymskich, czy ciężkich, leżących na podłodze zasłon może stworzyć klimatyczne, przytulne wnętrze.

Parapety to idealne miejsce, by umieścić na nich żywe rośliny. Dzięki roślinom nasze mieszkanie będzie wyglądało bardziej przyjaźnie i przytulnie. Nie można również zapomnieć o zbawiennym wpływie roślina na nasze zdrowie.

Tak zaaranżowane okno, na którym dodatkowo postawimy latarenkę z delikatnym oświetleniem, czy użyjemy świetlnej girlandy delikatnie ożywiającej firanę stworzy nastrój, który będzie sprzyjał odpoczynkowi i relaksowi.

Redakcja domlider.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *