Jakie kwiaty posadzić w ogrodzie?

Jakie kwiaty posadzić w ogrodzie, żeby zyskać dobry efekt? Byliny czy może jednoroczne? Oto pytania, na które odpowiedzi poszukuje sporo osób, które są szczęśliwymi posiadaczami ogrodów. Nawiasem mówiąc, dobrze jest mieć ogród przy domu, bo mamy w ten sposób miejsce relaksu.

Cóż może być piękniejszego niż poranna kawka czy obiad w ogrodzie?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc można już myśleć o tym, co zrobić w nadchodzącym sezonie w ogrodzie. Na pewno trzeba zacząć od oczyszczenia tej przestrzeni , bo jeśli nawet jesienią sprzątaliśmy, to zawsze przecież jakieś liście pozostały. Poza tym trzeba usunąć resztki roślin, które wegetowały do samej zimy. W każdym razie, w ogrodzie zawsze jest co robić, jeśli tylko ktoś chce. Ogród to niejako wizytówka domu, więc warto o niego zadbać. Jedni robią to sami, niejako we własnym zakresie, natomiast niektórzy korzystają z pomocy profesjonalistów. Na rynku funkcjonuje stosunkowo dużo firm, które zajmują się aranżacją ogrodów, więc tym samym jeśli tylko ktoś potrzebuje pomocy w tym zakresie, ma realne szanse na to, żeby takową po prostu uzyskać.
Wróćmy jednak do meritum, bo nieco od niego odbiegliśmy. Zatem do rzeczy, żeby już niepotrzebnie nie przedłużać. No więc, jakie kwiaty posadzić w ogrodzie, żeby było w nim ładnie? Na pewno warto postawić na byliny i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Na pewno dobrze jest zainwestować w piwonie czy irysy. Nie dość, że pięknie kwitną, to jeszcze do tego przez cały sezon zdobią ogród, bo ich liście są niezwykle dekoracyjne. W każdym ogrodzie muszą koniecznie znaleźć się kwiaty wiosenne: tulipany, żonkile, krokusy, hiacynty, szafirki czy przebiśniegi. Wszak te ostatnie zakwitają najszybciej i zwiastują nam długo oczekiwaną wiosnę. Wprawdzie zimy znów nie mieliśmy w naszej szerokości geograficznej, ale i tak chyba mamy dosyć tych szarych i słotnych dni.

A jeszcze jakie kwiaty posadzić w ogrodzie?

Niezwykle urokliwe są bratki. Wiosną warto obsadzić ogrodowe alejki. Będzie naprawdę ładnie. Bratki kwitną z powodzeniem do lata. Potem można już pójść w inne kwiaty. I znów można pokusić się na obsadzenie alejek jakimiś roślinami, które będą kwitły aż do późnej jesieni. Doskonale sprawdzają się w tej roli aksamitki. Nie wymagają one jakiś specjalnych zabiegów i dobrze się prezentują. Jeśli je odpowiednio nawieziemy, wyrosną z nich naprawdę spore krzaczki. Część przestrzeni ogrodowej przeznaczmy na kwiaty letnie. Astry, lewkonie, lwie paszcze czy też łubiny to na pewno dobry wybór. Zatem do dzieła!

Redakcja domlider.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *