Wiosenne porządki – wiosenne prace ogrodowe

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, śnieg zaczyna topnieć a ptaki zaczynają umilać nam dni swoim świergotaniem. Niewątpliwie zbliża się wiosna.

Porządki na wiosnę

Wiosna jest okresem wielkich zmian i ponownego narodzenia. Podczas tego okresu człowiek ma naturalną tendencję do przeprowadzania porządków w swoim życiu. Porządki podobno najlepiej jest przeprowadzać we własnej głowie. Jednak pomijając pracę nad sobą warto również posprzątać najbliższe otoczenie.

Sprzątanie domu jest bardzo pracochłonne i wymaga dużego nakładu sił i czasu. Aby odświeżyć miejsce swojego życia dobrze jest powyrzucać niepotrzebne rzeczy zalegające w mieszkaniu, które można oddać na pomoc dla potrzebujących lub wyrzucić na śmietnik.

Dom po zimie zazwyczaj jest zakurzony i ponury. Dobrze jest więc poprzecierać kurze, wyczyścić meble i umyć podłogi.

Jest również niepisana tradycja traktująca o myciu okien na wiosnę. W chwili zaprzestania ogrzewania domów w powietrzu już nie unosi się tak wiele pyłków. Lepsza przejrzystość powietrza oraz większa ilość światła sprawiają, że wypolerowane okna potrafią cieszyć okno.

Wiosenne prace ogrodowe

Wiosna to chyba najbardziej pracowity okres jeżeli chodzi o pracę na zewnątrz. Trzeba zadbać przede wszystkim o rośliny, które budzą się do życia i rozpoczynają swój kolejny cykl.

Kiedy śnieg topnieje na naszym podwórku pojawiają się pozostałości po zimie w postaci różnego rodzaju papierków, gałęzi i innych przytarganych przez wiatr przedmiotów. Nie wyglądają one atrakcyjnie, dlatego również obszar nie należący do naszego domu warto zadbać.
Pozostałości po zimie należy wygrabić i przenieść na miejsce do tego wskazane.

Jeżeli posiadamy oczko wodne to również ono będzie wymagało oczyszczenia z przedmiotów, które w nim się znajdują.

Wiosenne prace ogrodowe wymagają również opieki nad roślinami. Drzewka dobrze byłoby odświeżyć przycinając gałęzie uschnięte i chore. Pod koniec marca kiedy śnieg już ostatecznie stopnieje można odsłonić swoje roślinki.

Zadbać należy również o wszelakie urządzenia natryskowe. Rynny dobrze jest przemyć i oczyścić z zalegających tam pozostałości po zimie.

Do ogrodowego asortymentu należą również meble ogrodowe. Te należy przemyć, najlepiej używając wody pod wysokim ciśnieniem. Meble drewniane możemy zaimpregnować.

Jeżeli w naszym ogrodzie posiadamy jakiegoś rodzaju powierzchnie płaskie takie jak na przykład płytki na tarasie czy podjeździe to wiosna również jest dobrą porą na ich konserwację. Do czyszczenia najlepiej użyć wody i zwykłej szczotki.

To wszystko oczywiście trwa i jest męczące, ale rzadko kto żałuje później tego czasu.

Redakcja domlider.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *