Porady jak oszczędzić na remoncie?

Zakup własnego lokum to spore przedsięwzięcie, które wymaga dużych nakładów zarówno finansowych jak i czasowych. Niezależnie od tego czy ktoś zainwestował z mieszkanie z rynku wtórnego, czy buduje dom od podstaw – z pewnością wiąże się to ze sporymi pieniędzmi. Nic więc dziwnego, że wiele osób – a w zasadzie chyba wszystkie – zachodzą w głowę i zastanawiają się nad tym jak oszczędzić na remoncie. Oczywiście, znajdą się tacy, którzy powiedzą, iż na remoncie oszczędzać nie należy. W końcu robimy to raz na długie lata. Jednak nie ulega wątpliwości, że nikt z nas nie lubi wydawać zbędnie pieniędzy.

Jak oszczędzić na remoncie?

Oto kilka porad, które podpowiedzą nam, jak oszczędzić na remoncie. Przede wszystkim, wszelkie prace, które jesteśmy w stanie wykonać własnymi rękami, powinniśmy wykonać samodzielnie. Nikt nie mówi tu o kłuciu płytek w łazience, czy fugowaniu. Jednak chociażby malowanie ścian może być dla nas całkiem przyjemnym zadaniem. Kolejną szansą na to jak oszczędzić na remoncie jest znalezienie dobrej ekipy remontowej z polecenia. Oczywiście, dobra ekipa policzy sobie za przeprowadzenie wykończenia mieszkania, ale nie będzie konieczności po takiej poprawiać. Nie ma nic gorszego niż współpraca z niesłowną ekipą, która zrujnuje nam mieszkanie, a po której inny fachowiec będzie musiał poprawiać – oczywiście za podwójne pieniądze. Jest to więc w pewnym sensie oszczędność. Jeśli mamy wśród znajomych fachowca, który wykonuje tego typu usługi, na pewno możemy liczyć na niezły rabat. Dobrym sposobem na to, jak oszczędzić na remoncie, jest założenie karty stałego klienta w sklepach budowlanych. Dla stałych klientów przygotowuje się ciekawe promocje, które pozwolą zaoszczędzić podczas kupowania materiałów budowlanych jakim jest na przykład farba ścienna czy gładź.

Meble z drugiej ręki

Bardzo fajnym pomysłem na to jak zaoszczędzić na remoncie jest korzystanie z outletów meblowych. Można ze spokojem dokonać tam zakupu ciekawych mebli, które będą o połowę tańsze niż te, które obecnie oferowane są jako najgorętszy hit sezonu. Warto również decydować się na ponadczasowe rozwiązania – białe ściany lub takie w neutralnych kolorach na pewno tak szybko się nie znudzą. Jeśli postawi się na coś co obecnie jest modne, może okazać się, że za dwa lata planować trzeba będzie kolejny remont. Kolejna ciekawa metoda na to, jak oszczędzić na remoncie to oszczędzanie na materiałach budowlanych – nie na ich jakości, ale ilości. Chociażby kafelki w łazience nie muszą być doprowadzone do samego sufitu, a mogą kończyć się na pewnej bezpiecznej przed zawilgoceniem wysokości.

Redakcja domlider.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *