Meble skórzane nadadzą pomieszczeniu wyjątkowej elegancji. Od rodzaju zastosowanej do ich obicia skóry, a także stylistyki mebla zależy, jaki efekt aranżacyjny osiągniemy. Skórzane meble wymagają niezwykłej dbałości o zachowanie ich wspaniałego wyglądu. Praktyczne, naturalne, gustowne meble skórzane wyróżniają się nie tylko niezwykłym efektem wizualnym, ale i koniecznością zapewnienia odpowiedniej pielęgnacji materiałowi pochodzenia naturalnego.
Z jakiej skóry najczęściej produkowane są meble?
Materiał, pochodzenia zwierzęcego charakteryzuje się ogromną trwałością oraz unikalnością wzoru, wymaga jednak regularnej oraz ściśle określonej pielęgnacji i konserwacji. Wyjątkowa jakość skóry gładkiej pigmentowanej wiąże się z jej gładką strukturą. Jest najpopularniejszą ze skór, stosowanych do wykonania mebli, charakteryzuje się zachwycającym efektem wizualnym oraz łatwością pielęgnacji. Większe pory oraz matowe wykończenie charakteryzują skórę amilinową, która posiada zastosowanie w wykonaniu wysokiej klasy obić meblowych. Wymaga ona zaawansowanej pielęgnacji i konserwacji. Coraz większą popularnością w meblarstwie cieszą się nubuk i buffalo, czyli skóry zamszowe, które prezentują się modnie i nowocześnie. Tego rodzaju skóry również wymagają zaawansowanej pielęgnacji.
Jak czyścić i konserwować meble skórzane?
W opinii specjalistów ze sklepu meblowego Edinos (https://www.edinos.pl/) długotrwale utrzymujący się efekt zadbanej skóry na Twoich meblach jest możliwy do osiągnięcia dzięki regularnemu stosowaniu sprawdzonych sposobów pielęgnacji. Skórę gładką pigmentowaną należy regularnie oczyszczać z kurzu i przecierać wilgotną ściereczką (nie może być mokra). Aby zwiększyć efekt idealnie wyglądającego mebla, można zastosować preparat do pielęgnacji mebli skórzanych, który tworząc film ochronny na powierzchni skóry, zapewni efekt impregnacyjny. Czynności pielęgnacyjne należy powtarzać regularnie. Skórę anilinową oraz zamszową należy czyścić i pielęgnować specjalnymi preparatami, dedykowanymi do danego rodzaju skóry. Meble, pokryte tym wysokiej jakości, naturalnym materiałem zachowają swoje piękno dzięki regularnemu czyszczeniu i pielęgnacji, wykonywanych za pomocą przeznaczonych do skóry preparatów. Wysokiej klasy produkty stanowią gwarancję odpowiedniego efektu. Pielęgnację mebli skórzanych należy przeprowadzać nawet, jeżeli pozornie wydają się czyste, należy ponadto pamiętać, że skóra z czasem może zmienić odcień, a każdy jej element może różnić się subtelnie wybarwieniem oraz znakami szczególnymi, właściwymi zwierzęcej skórze.