Czy warto inwestować w robot planetarny

Robot planetarny, to bardzo wygodny robot kuchenny, który może zastąpić nawet 30 innych drobnych sprzętów AGD. Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu obrotowi mieszadeł, które obracają się wokół własnej misy oraz własnej osi. Taki ruch przypomina ruch planet.

Robot planetarny – czy warto?

Robot planetarny: zmiksuje i zblęduje produkty, dokładnie wymiesza płynne oraz suche składniki, wyrobi i zaginięcie ciasto, pokroi posieka i zetrze warzywa i owoce, ubije pianę oraz pokruszy lód. Bardziej zaawansowane modele zawierają nakładki, które zamienią robota w maszynkę do mielenia, młynek do kawy czy sokowirówkę.

Kupując robot planetarny warto zwrócić uwagę na kilka jego właściwości. Jedną z nich jest moc. Im jest większa, tym urządzenie bardziej efektywne. Oczywiście do niewielkich prac jak krojenie warzyw i owoców czy wyrabianie ciasta, wystarczy model do 800 W. Warto jednak pamiętać, że urządzenia o małej mocy mają również krótki czas pracy, dlatego może wystąpić konieczność  przerwania pracy sprzętu. Dlatego warto wybrać urządzenie o mocy co najmniej 1000 W.
Ważnym parametrem robota planetarnego jest możliwość regulacji obrotów. Im większa możliwość regulacji, tym większa szansa dostosowania odpowiedniej prędkości.

Misa robota

Nie bez znaczenia jest właściwy wybór misy robota. Jeśli przygotowujemy posiłki dla wielu osób, dobrym wyborem będzie większa misa. Najlepiej sprawdzi się misa wykonana z metalu  – jest trwała i jednocześnie lekka. Powinna również być wyposażona w osłonę zapobiegającą rozchlapywaniu się zawartości.

Kupując robot planetarny warto również zwrócić uwagę na mieszadła. Podstawowy zestaw zawiera: mieszadła, trzepaczkę oraz hak do wyrabiania gęstych ciast. Najlepiej ze względu na trwałość będzie jeśli będą wykonane ze stali nierdzewnej. Praktycznie będzie jeśli misa i mieszadła będą dostosowane do mycia w zmywarce.
Kupując robot planetarny warto wybrać urządzenie posiadające dodatkowe funkcje. Dzięki min zastąpi więcej sprzętów w naszej kuchni. Dzięki tym funkcją robot może zastąpić maszynkę do mięsa, młynek do kawy czy sokowirówkę. Koszt robotów planetarnych waha się między od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych. Jednak całkiem dobrej jakości urządzenie można kupić do tysiąca złotych.

Nawet osobom, które lubią gotować zdarza się, że nie przygotują samodzielnie posiłku z powodu braku czasu. Dzięki temu urządzeniu czas przygotowania dania znacznie się skraca. Nie trzeba tracić czasu na wyrabianie  ciasta czy ścieranie warzyw lub owoców. Poza tym, jedno urządzenie może zastąpić kilka sprzętów. Dzięki temu możemy zaoszczędzić miejsce w kuchni oraz pieniądze.

Redakcja domlider.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *