Dlaczego podczas budowy nowego budynku mieszkalnego od zera lub też podczas jego renowacji tak dużą uwagę przywiązujemy do okien i drzwi? Odpowiedź wydaje się być oczywista – zależy nam bowiem na tym, aby rzeczone elementy wykończeniowe prezentowały się możliwie jak najlepiej, jednocześnie służąc nam bezawaryjnie przez wiele kolejnych miesięcy lub nawet lat.
Pragniemy, by wyroby te zostały zamocowane, a następnie pełniły swoją rolę bez jakichkolwiek problemów. Jest to oczywiście podejście słuszne, jednakże jeżeli zależy nam także na stworzeniu przestrzeni, którą eksperci określają mianem „inteligentnej” lub też „oszczędnej”, uwagę zwrócić powinniśmy także na taki aspekt jak współczynnik izolacji termicznej.
Im jest on wyższy, tym więcej ciepła pozyskanego na skutek ogrzewania lub też zastosowanych systemów izolacyjnych możemy utrzymać we wnętrzu poszczególnych pomieszczeń bez obaw, że wymiesza się ono z chłodnym powietrzem pochodzącym z zewnątrz, które to dociera do naszego przytulnego gniazdka przez niewielkie szczeliny lub deformacje ram. Aby jednak zmaksymalizować komfort użytkowania danej przestrzeni mieszkalnej, warto rozważyć wzbogacenie elementów wykończeniowych będących bohaterami dzisiejszego wpisu o tak zwany ciepły próg. Czym on jest?
Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych oraz skutecznych rozwiązań utylitarnych, które biło rekordy popularności za granicą, a obecnie w końcu trafiło do kraju nad Wisłą. Pozwala ono na maksymalizację współczynnika izolacji cieplnej, a więc ograniczenie jakichkolwiek szczelin, którymi powietrze z podwórza przenikać mogłoby do domu. Co więcej, próg taki pełni także walory estetyczne, jako że może on bez trudu zostać wykorzystany do tworzenia spektakularnych, wysoce kreatywnych i spersonalizowanych przeszkleń przy jednoczesnym utrzymywaniu na maksymalnym możliwym poziomie parametrów cieplnych naszej przestrzeni mieszkalnej.
Zaletami zaimplementowania ciepłego progu w obiekcie jest redukcja przepływu powietrza na całej powierzchni nadmienionego elementu, co bezpośrednio przekłada się na poprawę współczynnika izolacji termicznej w każdym pokoju, w którym komponent ten zostanie zastosowany. Warto także wiedzieć, że doskonałej jakości materiały, z których jest on wytwarzany sprawiają, że nie są mu straszne niekorzystne warunki zewnętrzne jak również uszkodzenia mechaniczne, które komponent tradycyjny mogłyby dość szybko zniszczyć lub też w najlepszym wypadku sprawić, że straci on na wydajności. Zewnętrzna część progu jest najczęściej chroniona estetycznym, a jednocześnie wytrzymałym elementem aluminiowym, co z kolei sprawia, że coraz więcej konsumentów zauważa jego niezaprzeczalne korzyści i walory estetyczne, stosując ciepły próg nie tylko w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, ale także czyniąc z niego element wystroju biura, fabryki lub przestrzeni użytku publicznego. Uważamy, że doskonały stosunek jakości do ceny sprawi, że ciepły próg już niedługo stanie się standardem w branży wykończeniowej!