Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Wykładziny dywanowe – rozsądny wybór

Dom Data publikacji - 10 czerwca 2021 Autor - Redakcja domlider.pl
Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak dlatego, że dzięki puszystości i unikalnym wzorom do złudzenia przypominają dywany. Górują jednak nad nimi tym, że są wykonane z materiałów antybakteryjnych, więc nie rozwijają się w nich ani roztocza, ani alergeny. Poza tym są tańsze, łatwiej utrzymać w nich czystość i w większym stopniu są wodoodporne. Ale to nie koniec ich atutów. Wykładziny bardzo dobrze chronią przed zimnem, stanowią dobrą izolację akustyczną, ich montaż jest bardzo prosty i co najważniejsze – na rynku można znaleźć zdumiewającą ilość najróżniejszych kolorów i deseni.

Dla każdego coś dobrego

Jaką wykładzinę najlepiej zakupić do domu? Wszystko zależy od rodzaju miejsca, w którym się znajdzie. Inna wykładzina nada się do pomieszczeniu o dużej wilgotności powietrza, a inna w pokoju ciepłym i suchym. Ogólnie wykładziny można podzielić na dwie grupy: elastycznie i dywanowe. Każdą z tych grup cechują inne właściwości i są polecane do innych pomieszczeń. Wybierając wykładzinę dywanową, należy zwrócić uwagę na je spód. Jeśli jest wykonany z juty, to będzie dość twardy. Poza tym nie będzie się nadawał do pomieszczeń, gdzie jest więcej wilgoci. Pod jej wpływem może bowiem ulec deformacji. Tego typu wykładziny nadają się na drewniane panele lub podłogę z desek. Inaczej rzecz się ma z jutą syntetyczną. Ma podobną strukturę jak juta naturalna, ale może być użyta w pomieszczeniach o większej wilgotności powietrza.

Do sypialni

Przy wyborze wykładziny do sypialni należy kierować się nie tylko kolorem, ale także rodzaje runa, czyli wierzchniej warstwy, po której chodzimy – https://dywaneo.pl/4-wykladziny. Samo runo może być pętelkowe lub strzyżone. Runo pętelkowe jest twardsze i mniej miłe w dotyku, jednak ma większą wytrzymałość. Natomiast runo strzyżone odznacza się delikatnością i jest miłe w dotyku. Na wybór wykładziny do sypialni ma także wpływ długość samego runa. Obecnie największą popularnością cieszą się wykładziny zwane włochaczami. Są niezwykle dekoracyjne jednak nie łatwo utrzymać je w czystości. Dlatego wykłada się je w miejscach o mniejszym natężeniu ruchu.

Do kuchni i na schody

Wykładziny do kuchni muszą się charakteryzować dużą odpornością na wilgoć. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wykładzina elastyczna wykonana z PCV. Pozwoli utrzymać czystość i jest odporna na uszkodzenia. Natomiast schody są bardzo ruchliwym miejscem. Tutaj zda egzamin materiał odporny na ścieranie i odkształcenia, odporny na brud i łatwy w czyszczeniu. Najlepszym wyborem wydaje się więc wykładzina z runem poliamidowym.

Schody są bardzo ruchliwym miejscem w domu. Zatem jaka wykładzina na schody będzie doskonałym wyborem? Odpowiedzią na pytanie, jaka wykładzina na schody najlepiej się sprawdzi, jest wykładzina dywanowa z runem poliamidowym. Długo utrzyma ona swój niezmieniony wygląd nawet w tak ruchliwym miejscu, jak schody.

Redakcja domlider.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu budowy, wnętrz, ogrodów oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

biuro nieruchomości