Strona główna
Budownictwo
Tutaj jesteś

Dom z antresolą – dobry wybór?

Budownictwo Data publikacji - 13 lutego 2020 Autor - Redakcja domlider.pl


Dom z antresolą to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie. Zresztą potwierdzą to chyba wszyscy, którzy mieszkają w takich wnętrzach.

Własny dom

Własne cztery ściany można projektować na wiele różnych sposobów i każdy z nas wie najlepiej, o co konkretnie mu chodzi. Każdy z nas ma bowiem inny gust, inne preferencje i inne potrzeby. Zresztą, gdyby wszyscy myśleli tak samo, nasz świat byłby po prostu nudny, a tak jest dużo ciekawiej i tym samym bardziej kolorowo. W każdym razie, własne cztery ściany to nasza strefa komfortu i dlatego też staramy się je tak urządzić, żeby było nam w nich dobrze. Chodzi tu zarówno o funkcjonalność, jak i i estetykę. Na szczęście jedno nie wyklucza drugiego, więc możemy spełniać swoje marzenia w tej materii. Są osoby, które same są sobie w stanie zaaranżować wnętrze domu czy mieszkania, bo mają jakieś zdolności w tym zakresie. Zresztą, inspiracji wokół nie brakuje, więc można rzeczywiście niejako we własnym zakresie ogarnąć temat. Ale gros osób idzie jednak z tym zadaniem do specjalistów. Tym sposobem zyskuje się pewność, że wnętrze zostanie zaaranżowane zgodnie ze zasadami. Laikowi bowiem niektóre rozwiązania mogą wydawać się w porządku, natomiast fachowiec od razu będzie wiedział, że w praktyce nie sprawdzą się. No cóż, jeśli ktoś siedzi w jakiejś branży od lat, po prostu musi się na tym znać i warto takiemu komuś zaufać.

Dom z antresolą

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo wszak mamy w nim wskazać na zalety, jakie ma dom z antresolą. Otóż, antresola to rozwiązanie, na które warto się zdecydować, bo dodaje ona wnętrzu uroku. Można co prawda pomieszczenie na piętrze zabudować klasycznie, ale można też postawić na antresolę. Nawiasem mówiąc, taka rzecz sprawdzi się zarówno w wysokich wnętrzach, jak i w niskich. Znawcy przedmiotu twierdza, że minimalna wysokość wnętrza, w jakim możemy zamontować antresolę wynosi ok. 270 cm, natomiast sama antresola powinna mieć wysokość przynajmniej 120 cm. Co prawda w takich okolicznościach można wygospodarować jedynie miejsce do spania, ale zawsze to już coś. Jeśli mamy do czynienia z małym pomieszczeniem, to taka nawet niska antresola jest po prosty jak znalazł, bo zyskujemy przecież jakże cenne metry.
Antresola wyjątkowo dobrze prezentuje się w wysokich pomieszczeniach, bo wówczas można stworzyć dodatkowe miejsce w domu. Można tam np. zaaranżować bibliotekę i zarazem gabinet do pracy. Czemu nie? Jeśli ktoś nie bardzo ma pomysł na to, jak zaprojektować wnętrze swojego domu, może skorzystać z niniejszych sugestii.

Redakcja domlider.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu budowy, wnętrz, ogrodów oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

styropian do ocieplenia budynku